AUTO mychak DÍLY

když můžu tak pomůžu

AUTO - CLUBY - Tuning

BITPOWER - chiptuning

více na : www.bitpower.cz

Technologie BITPOWER

Technologie BITPOWER

Produkty společnosti BitPower jsou uznávaným artiklem v oblasti elektronických aplikací, diagnostiky a modifikačních aplikací užívaných v automobilovém průmyslu prakticky po celém světě.

Chiptuning obecně

Chiptuning obecně

Chiptuning je již v této době dobře známým pojmem a také obchodním artiklem. Pro neznalé jde o úpravu softwaru řídící jednotky.

· Co je to vlastně chiptuning?

Chiptuning je optimalizace parametrů uložených v paměti řídící jednotky motoru, kterou používá většina moderních automobilů. Touto změnou dat v chipu řídící jednotky dosáhneme okamžitého zvýšení výkonu a točivého momentu a ve většině případů zároveň úspory paliva o 5-10 %. Chiptuningem se rozumí změna charakteristického pole, které určuje okamžik zážehu. Vztažnými veličinami jsou teplota motoru, otáčky a zatížení motoru (podtlak v sacím potrubí a poloha škrtící klapky). Charakteristické pole, které vyjadřuje závislost velikosti předstihu na hodnotách vztažných veličin, je stanoveno výrobcem na základě zkoušek motoru ve zkušebně či při jízdě. Tím jsou stanoveny nejvýhodnější hodnoty pro většinu uživatelů automobilů - jedná se o kompromis ve vztahu ke spotřebě paliva, výfukových splodin jízdních vlastností, atd...

 
auto díly , výfuky , Al kola , pneu , příslušenství , prac.kombinézy (i dětské), dílenské vybavení